Witam

W dobie powszechnego dostępu do nowych technologii informatycznych ułatwiających szybką wymianę informacji oroz co równie wazne dostęp doniej z różnych miejsc i przy pomocy róznycego rodzaju urzadzeń zdecydowałam się na rozszerzenie mojej obecności w sieci WWW o formułę opartą na szybkich wpisach bloga. Dotychczas istniejąca strona http://www.solution.edu.pl/szkola/index.html pozostanie oczywiście do Państwa dyspozycji lecz chcę ją wykorzystać przede wszystkim jako miejsce na informacje bardziej specjalistyczne oraz bazę uzytecznych informacji dla wychowawców i nauczycieli,

Blog którego tworzenie rozpoczynam chcę wykorzystać przede wszystkim jako miejsce w którym pojawiać bedą sie informacje bieżące, informacje dla rodziców, uczniów oraz opracowania o charakterze psychoedukacyjnym i poszerząjącyn wiedzę pedagogiczną osób niekoniecznie dysponujących szeroką /specjalistyczną wiedzą w tych obszarach.

Mam nadzieję, że ta forma okaze sie dla wszystkich uzyteczna.

Zdecydowałam się jednak na wykluczenie możliwości umieszczania komentarzy przez czytelników – powodów jest kilka. Jednym z nich jest nasilająca się fala agresji i brutalizacji zachowań w sieci czemu chcę się zdecydowanie przeciwstawić. Drugi – wazniejszy powód to świadomość, że powszechny dostęp do tych treści sprawia, że jesśli staną się one inspiracja do pytań, refleksji to ich rozwarzenie lub poszukanie na nie odpowiedzi nie koniecznie musi być publicznie realizowane – natomiast obudowywanie dostępu bezpiecznym logowanie w konsekwencji ogranicza dostęp a tego właśnie chcę uniknąć.

Nie mniej jednak będę Wam Drodzy Uczniowie i Rodzice oraz Koleżanki i Koledzy z Zespołu Szkół wdzięczna za wszelkie podpowiedzi i uwagi zarówno dotyczące treści jak i formy ich prezentacji.