Koncentracja

Dodałam dzisiaj trochę odświeżony materiał ( z 2011 ? roku) dotyczący  koncentracji. W zakładce Dla uczniów.

To pierwsza część – poświęcona czynnikom negatywnie działającym na koncentrację oraz tym które jej sprzyjają. Niedługo dodam kolejne części dotyczące technik i metod np. związanych z organizacją pracy sprzyjającą koncentracji.

Jako, że końcówka roku to okres gorący dla wszystkich – techniki pomagające ją rozwijać – typowy trening koncentracji pojawi się w wakacje lub na początku przyszłego roku szkolnego.

Uprzedzając zaskoczenie – opisane i już udostępnione wskazówki są bardzo … proste.

Jak powiedział Blaise Pascal:

„Wszystkie dobre rady i zasady już dawno zostały odkryte.Wystarczy je tylko zastosować.”

inne mądre powiedzenie mówi:

Sukces leży w 10% w informacji i 90% w zastosowaniu.

Dla maturzystów – choć nie tylko

Kochani

Tuż przed przerwą majową specjalnie dla was strona poświęcona stresowi i technikom relaksacyjnym.W zakładce Matura 2013.

Ale mozecie zaproponować też rodzicom (czasami my rodzice radzimy sobie ze stresem przed Waszą maturą o wiele … mniej efektywnie).

Oczywiście jeśli potrzebujesz wsparcia przedmaturalnego chętnie Ci pomogę. Po prostu przyjdź.

Nowe informacje na stronach „Jak skuteczniej się uczyć?”

Dodałam informacje związane z innymi niż mindmapping technikami tworzenia notatek.
Bo przecież nie tylko jedna droga wiedzie na szczyt … i warto zamiast być niewolnikiem konieczności mieć wybór tak aby odnaleźć najlepsze (w danym czasie ) rozwiązanie dla siebie.
Nowe informacje pojawiać będą się jako rozwinięcie tej pierwszej strony oraz jako podstrony – tak aby uniknąć konieczności przeglądania całego wątku.

Wybieramy najbardziej wystrzałowe liceum w Łodzi [PLEBISCYT]: 31 Liceum

Wybieramy najbardziej wystrzałowe liceum w Łodzi [PLEBISCYT]: 31 Liceum

Do której szkoły ponadgimnazjalnej chodziliście? A może nadal się tam uczycie? Sprawdźmy, które liceum w Łodzi jest Waszym ulubionym! Głosujcie na najbardziej wystrzałową szkołę. Placówka, która zdobędzie największą liczbę głosów zostanie opisana i pokazana na łamach serwisu oraz gazety Nasze Miasto. Wszystkim jej uczniom zrobimy gigantyczne zdjęcie, które ukaże się na tytułowej stronie naszej gazety. Zwycięska szkoła otrzyma także stół do gry w piłkarzyki. Walczcie więc o nagrody i tytuł „Najbardziej wystrzałowej szkoły w Łodzi”! Plebiscyt potrwa do 12 maja 2013.

Strona do głosowania:

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1790636,wybieramy-najbardziej-wystrzalowe-liceum-w-lodzi-plebiscyt-b31-liceum-ogolnoksztalcaceb-ul-kruczkowskiego-4,galeria,4886844,id,t,tm,zid.html?ocena=1&klucz=d7b4035e1f562ccd2974b1df60c86091