Zmiany w Menu

W menu pojawiła się nowa pozycja. To pierwszy odnośnik w nowym menu. Prowadzi bezpośrednio do Platformy EduSoft dla Szkół.

Co to takiego?

  1. Platforma ankietowa szkoły działa w oparciu o kod i rozwiązania z Platformy EduSoft dla Szkół, która jest siostrzaną platformą zbudowanej dla firm Platformy GROW©. Działa już od 5 lat. Liczba przebadanych przekroczyła 3000 osób. Jest narzędziem wspierającym procesy diagnozy w różnych obszarach życia szkoły: edukacji, procesu nauczania, sytuacji wychowawczej.
  2. Ułatwia zaplanowanie, organizację, przeprowadzenie a następnie analizę i prezentację wyników badań przeprowadzanych zarówno w wersji on-line jak i badań mieszanych – przeprowadzanych np. w wersji „papier-ołówek” a następnie przenoszonych do elektronicznej bazy danych. Dzięki temu obróbka uzyskanych informacji dokonywana jest automatycznie (łącznie z wygenerowaniem zestawienia w postaci tabeli lub wykresów).
  3. Obecnie wdrożono rozwiązania sprawdzone na Platformie GROW© oferujące możliwość wygenerowania zestawień i wykresów bezpośrednio na stronie WWW. Zrezygnowano z tworzenia i importowania do przygotowywanego osobno arkusza Excel, który służył do generowania graficznej prezentacji wyników.
  4. Można je zapisać w postaci pliku PDF. Dzięki temu podobnie jak poprzednio za pomocą arkusza Excel można korzystać z nich bez połączenia z Internetem.

Zmiany

Po prawie 5 latach zmieniliśmy hosting. Z nadzieją, że ustabilizuje to działanie witryny. Początkowe testy wyglądają naprawdę obiecująco. Może nareszcie skończą się upiorne Interwal serwer  error. Przy okazji podniesiona wersja PHP – do 7.4 Czyli szybsze rozwiązanie.

Oby przełożyło się to również na sprawniejsze działanie serwisu Szkoła (https:// szkola.solution.edu.pl) . Tam również szykują się zmiany – kierunek pełna responsywność – bez odrębnej wersji dla urządzeń mobilnych (tabletów, smartfonów). Ścierają się dwie opcje – czy wybrać Bootsrap (a jeżeli tak, to który?) czy może Sass – a może po prostu responsywny szablon CSS – a resztę własnymi siłami :). I oczywiście prawdopodobna zmiana frameworku do generowania wykresów – ale to pociąga za sobą zmiany w całej domenie. I to oznacza wręcz remont przez (no właśnie przeróbkę, rozbiórkę – czy może jeszcze radykalniej – BUM! i stawiamy wszystko od początku).

Jednak ten blog zostaje w starej wersji – WordPress + sprawdzony motyw. Choć i tu pojawiają się pomysły na zmianę. Jednak póki co mają swoje miejsce na wersji roboczej.

Dziś start na nowym serwerze. Ponoć nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca…Jednak co widać to widać – w porównaniu z dotychczasowym doświadczeniem (co druga odsłona = Internal Serwer Error 500). A tu testowe odpalanie z jednego adresu i … .
I działa bez marudzenia. Oby i Wam drodzy goście także śmigał.

Tym razem dużo odnośników do stron zewnętrznych (i jak na ten blog nietypowych) – przyznaję dorwałem się podczas gdy Szefowa zajęta przygotowywaniem świąt. Tak innych tego roku … Ale to już zupełnie inna historia. Kończę, bo dostałem zadanie do wykonania (jak się przytaszczyło choinkę to trzeba ją teraz w stojaku postawić, a kotka i pieska (jak kot+ka to pies też pies+ka – już OK- święta idą czyli z szacunkiem  Nela i Hera) same rady nie dadzą. Co innego bombki i lampki a co innego upiłować kawałek solidnego drzewka.