Zmiany

Po prawie 5 latach zmieniliśmy hosting. Z nadzieją, że ustabilizuje to działanie witryny. Początkowe testy wyglądają naprawdę obiecująco. Może nareszcie skończą się upiorne Interwal serwer  error. Przy okazji podniesiona wersja PHP – do 7.4 Czyli szybsze rozwiązanie.

Oby przełożyło się to również na sprawniejsze działanie serwisu Szkoła (https:// szkola.solution.edu.pl) . Tam również szykują się zmiany – kierunek pełna responsywność – bez odrębnej wersji dla urządzeń mobilnych (tabletów, smartfonów). Ścierają się dwie opcje – czy wybrać Bootsrap (a jeżeli tak, to który?) czy może Sass – a może po prostu responsywny szablon CSS – a resztę własnymi siłami :). I oczywiście prawdopodobna zmiana frameworku do generowania wykresów – ale to pociąga za sobą zmiany w całej domenie. I to oznacza wręcz remont przez (no właśnie przeróbkę, rozbiórkę – czy może jeszcze radykalniej – BUM! i stawiamy wszystko od początku).

Jednak ten blog zostaje w starej wersji – WordPress + sprawdzony motyw. Choć i tu pojawiają się pomysły na zmianę. Jednak póki co mają swoje miejsce na wersji roboczej.

Dziś start na nowym serwerze. Ponoć nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca…Jednak co widać to widać – w porównaniu z dotychczasowym doświadczeniem (co druga odsłona = Internal Serwer Error 500). A tu testowe odpalanie z jednego adresu i … .
I działa bez marudzenia. Oby i Wam drodzy goście także śmigał.

Tym razem dużo odnośników do stron zewnętrznych (i jak na ten blog nietypowych) – przyznaję dorwałem się podczas gdy Szefowa zajęta przygotowywaniem świąt. Tak innych tego roku … Ale to już zupełnie inna historia. Kończę, bo dostałem zadanie do wykonania (jak się przytaszczyło choinkę to trzeba ją teraz w stojaku postawić, a kotka i pieska (jak kot+ka to pies też pies+ka – już OK- święta idą czyli z szacunkiem  Nela i Hera) same rady nie dadzą. Co innego bombki i lampki a co innego upiłować kawałek solidnego drzewka.