1. Radio i telewizja

Radio

jest zdecydowanym wrogiem koncentracji. Audycja radiowa jest tak skonstruowana, aby odciągać twoją uwagę, a raczej aby przyciągać ją do swego przekazu – jingle, popularne przeboje, konkursy, ciekawe audycje, rozmowy ze słuchaczami – wszystko to ma za zadanie trzymać cię przy ich radiu – abyś mógł w trakcie tego wysłuchać reklam które nadają w tym czasie 🙂
Oczywiście abyś miał również przy tym wszystkim fun.

Bezwzględnie wyłącz radio w czasie nauki. Z pewnością nie pomoże ci ono w nauce.
Jeśli koniecznie musisz mieć jakieś dźwięki w tle – niech będzie to spokojna instrumentalna muzyka która lubisz. To zagłuszy ciszę 🙂 która faktycznie czasem jest nie do zniesienia.

Telewizja

jest o wiele gorsza od radia ponieważ emituje dodatkowo obraz, na który będziesz spoglądał bez względu czy chcesz tego czy nie. Przekaz telewizyjny jest skrajnie chytrze 🙂 skonstruowany – zwłaszcza zapowiedzi filmów. Nie wspominam już o MTV czy VIVA, które są mistrzami w przyciąganiu uwagi.

Zapomnij o telewizji podczas nauki. Jeśli nie masz wyboru, usiądź tyłem do obrazu a na uszy załóż słuchawki – i nie z radiem tylko z przyjemną, instrumentalną muzyką.

Telewizor niewątpliwie nie jest przyjacielem studiowania. Ale jest jeden sposób, w jaki możesz go użyć do wzmożenia koncentracji i szybkości nauki.
Jak?

Wyłączając go :-))