4. Impreza w pokoju ( dla tych ze stancji, bursy lub z rodzeństwe)

Impreza w pokoju

Koledzy i koleżanki w pokoju to cała inna historia jeśli chodzi o indywidualne studiowania. Może to być albo kamień u szyi twojego efektywnego studiowania, albo BARDZO pomocny czynnik. Zależy jak się z nimi umówisz – możecie wspólnie ustalić, że w określonych godzinach uczycie się i nie ma nic innego – wówczas to pomaga.

Ale jeśli nie ma takiej możliwości, musisz się jakoś ratować – idź do czytelni, załóż słuchawki na uszy, zrób cokolwiek – bo szkoda twego czasu.
Jakkolwiek myślę, że zdecydowane rozwiązania są lepsze od półśrodków.
Lepiej zapobiegnąć tym problemom i w ogóle odłożyć studiowanie na inną porę lub faktycznie iść na uczelnię niż męczyć się z sąsiadami, kolegami itd.

Zapobieganie
– a nie leczenie, jest bardzo skutecznym sposobem efektywnego działania. Sprawdza się w każdej ludzkiej działalności – zdrowie, relacje międzyludzkie, zarządzanie, itd. – maksymalnie użyteczna zasada.

Niektóre np. biznesy nie mogłyby istnieć bez bezwzględnego stosowania tej metody – lotnictwo jest tego najlepszym przykładem.

Zapobieganie – tą zasadę stosuj w stosunku do wspomagania koncentracji – zapobiegasz senności poprzez nie uczenie się w fotelu, zapobiegasz odciąganiu uwagi poprzez wyłączenie TV i radia, itd. Słowem – bardzo zdrowa zasada.