8. Podsumowanie

Wyeliminowanie negatywnych czynników zewnętrznych jest jak widzisz proste.

Może zastanawiasz się – hmm, a gdzież te obiecywane super techniki koncentracji – na razie to nic super nie widzę.

Odpowiem – w następnych rozdziałach. 🙂
Ale nie traktuj tych pozornie prostych rad jako zalewnie, „trucie” i niepotrzebne rady dobre dla dzieci.

Fakt, nie są to najbardziej odkrywcze rady pod słońcem, ale naprawdę działają. Samo ich wyeliminowanie zapewni ci ćwierć sukcesu jak pisałam. Są ona jakby fundamentem, totalna podstawą, bez której inne techniki nie będą miały wielkiego sensu – nawet jeśli będziesz mistrzem koncentracji, to w hałaśliwym otoczeniu nie masz szans na to aby się skupić.

Poza tym pozornie proste rady – po zrzutowaniu ich na inny wymiar – np. życia mają one głębszy sens.

Jeśli np. przyjmiemy za punkt koncentracji ostateczny cel życia – to właściwe otoczenie może cię albo pogrążyć, albo faktycznie prawie że siłą dopchać do celu.

Na jednym z kursów efektywnej nauki uczą techniki koncentracji nazywaną tam „drużyna pierścienia”, która nie była niczym innym jak radą, aby otoczyć się ludźmi o podobnych zainteresowaniach / podobnym celu. Na żadnym innym kursie nie poznasz bardziej sekretnych i tajemnych technik. Prawdziwym sekretem jest…STOSOWANIE poznanych zasad. TO właśnie odróżnia tych którzy mają efekt, od innych – marzących o nim.

Wpływu otoczenia nie można przecenić.

Aczkolwiek wyeliminowanie negatywnych czynników to dopiero początek. Zobacz co możesz zrobić, aby otoczenie nie tylko nie przeszkadzało, ale by pomagało ci w koncentracji: