3. Zamieść tam symbole, rzeczy przypominające ci że studiujesz. Zamieść symbole, znaki informujące innych o tym, że studiujesz..

Zamieść tam symbole, rzeczy przypominające ci że studiujesz

Jeśli lubisz techniki samo-motywacyjne, to zachęcam cię do umieszczenia około swego miejsca w który się uczysz czegoś, co przypomina ci, że właśnie studiujesz i powinieneś robić to z maksymalną jakością i koncentracją.
Niech będzie to coś, co cię motywuje do dobrej pracy. W zależności od twego charakteru i upodobań może to być np.
kartka z hasłem

GO BEST

Let’s concentrate

lub może to być jakaś rzecz, coś, co motywuje cię abyś się lepiej koncentrował, lepiej się uczył.
Nie jest to co prawda symbol ani plakat motywujący do nauki, ale np. dla dziewczyn chcących byś sławnymi damami z pewnością takim będzie.
Chodzi tutaj o zasadę – powieś coś co motywuje cię do lepszej koncentracji. Co to będzie – to już zależy od twego charakteru i celu.

Niektórzy szefowie w firmach mają na swych biurkach zdjęcia swoich żon (lub czasem kochanek :-). Dzięki temu spoglądając od czasu do czasu ukradkiem na takie zdjęcie – maja większą motywację do lepszego a przede wszystkim szybszego wykonywania swej pracy.

Spróbuj tego sposobu – jeśli masz np. jakiegoś idola, kogoś kogo standard chciałbyś osiągnąć – powieś sobie jego zdjęcie przed biurkiem – niech jego widok wzbudza w tobie większą ochotę do bardziej wytężonej pracy.

Zamieść symbole, znaki informujące innych o tym, że studiujesz..

i co z tego wynika, że mają ci nie przeszkadzać.
To możesz stosować w miejscach nasilonego ruchu między-pokojowego :-), gdzie co kilka minut ktoś puka i przychodzi w jakieś małej sprawie:
– Pożycz mi ołówek.
– Która godzina?
– Dostałeś ode mnie emaila – a gość mieszka piętro niżej 🙂

Kartka typu:

Właśnie się uczę – mam ważny egzamin i bardzo proszę mi nie przeszkadzać

nie wydaje mi się najlepszą, ponieważ działa jak czerwona płachta na byka – jeszcze bardziej narasta ochota aby wejść, przeszkodzić i chociażby zapytać co to za tak ważny egzamin cię czeka 🙂

Lepsza kartka to np.
Nikogo nie ma w domu

lub

Wrócę za 3 godziny – jest dosyć uniwersalna 🙂
albo

Wrócę o 21.00

Taki komunikat jest emocjonalnie obojętny, wywołuje tylko wkurzenie u tych, którzy przyszli specjalnie aby się z tobą spotkać.Dla takich osób możesz dopisać:

W sprawach nie cierpiących zwłoki proszę dzwonić na komórkę – 090 123123

Jeśli jednak poważnie myślisz o efektywnym uczeniu się – bezwzględnie powinieneś stosować takie rozwiązanie, jeśli częste odwiedziny są dla ciebie problemem w nauce.